Best online selling solutions
Edu blog
IdoSell

Marketing Guide - One Page Shop for leading an effective product marketing campaign

One Page Shop to inaczej strona lądowania (eng. Landing page), która posiada możliwości w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego. Sprawdza się też w promocjach sezonowych i w sprzedaży flagowych produktów konkretnej marki. One Page Shop jest również skutecznym narzędziem do wprowadzenia na rynek nowego produktu.

Skuteczna sprzedaż jednego produktu

Głównym zastosowaniem One Page Shop jest sprzedaż jednego produktu fizycznego lub elektronicznego, np. książki czy kursów online. Układ elementów i brak zbędnych rozpraszaczy sprawiają, że użytkownik skupia się tylko na zakupie. Dzięki temu w połączeniu z płatnościami ?on-site?, kupujący bardzo szybko przechodzi przez proces zakupowy, pozostając na stronie sklepu. Jego struktura i zastosowania skutecznie spełniają swoje sprzedażowe przeznaczenie. Dlatego One Page Shop coraz częściej odgrywa główne skrzypce w kampaniach marketingowych.

Do czego można jeszcze stosować One Page Shop?

  1. Łatwo wprowadzić nowy produkt na rynek. Dlatego jest to rozwiązanie dla wszystkich e-sprzedawców, a nie tylko tych, którzy sprzedają jeden produkt.
  2. One Page Shop świetnie nadaje się do sprzedaży usług, czego żywym przykładem jest sklep internetowy http://www.pomocinformatyczna.pl.
  3. Z wykorzystaniem One Page Shop można prowadzić promocje specjalne, reklamować produkt dnia, produkt tygodnia i wiele innych.
  4. Ze względu na minimalną ilość rozpraszaczy, One Page Shop sprawdza się też w budowaniu świadomości marki.
  5. Może też być w pełni funkcjonalnym przedłużeniem klasycznego sklepu internetowego. To zastosowanie służy do prowadzenia promocji konkretnego produktu, który jest częścią większego asortymentu, np. najnowszy model flagowego smartphone'a konkretnego producenta lub produktów sezonowych.

One Page Shop w strategii multichannel i nie tylko

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że dobrze skrojona strategia marketingowa jest konieczna do ciągłego rozwoju biznesu. Efektywność sklepu potęguje jego przystosowanie do urządzeń mobilnych, co wspomaga strategię multichannel (omnichannel). Landing page w połączeniu z kampaniami e-mailowymi jest efektywnym narzędziem marketingowym, ponieważ już 53% maili otwieramy na telefonach. Powyższe elementy i ich działanie mają pozytywny wpływ na skuteczność kampanii marketingowej z udziałem One Page Shop. Szybkość wdrożenia One Page Shop sprawia, że jedna firma może mieć wiele takich sklepów, przeznaczonych do różnych celów marketingowych. Jego struktura pozwala na przeprowadzanie rzetelnych testów A/B. Ponadto analityka internetowa w przypadku landing page jest łatwiejsza i pomaga podejmować kluczowe decyzje biznesowe. Dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy, optymalizacja sklepów zwiększy bazę klientów i wygeneruje więcej zamówień.

Jakie możliwości ma One Page Shop od IAI-Shop.com?

Mimo, że template One Page Shop pozwala na kupowanie na jednej stronie, to system nie ma ograniczeń funkcjonalnych.

  1. Sklep jest przyjazny wyszukiwarkom, obsługuje wiele języków i walut oraz posiada moduł zwrotów i reklamacji, co pozwala łatwo i efektywnie zarządzać sprzedażą.
  2. Posiada integrację z kurierami i systemami płatności, dzięki czemu Twoi klienci skorzystają z tych usług, do których są przyzwyczajeni, a to zmniejszy ilość porzucanych koszyków.
  3. Template wspiera warianty i rozmiary, w tym konfiguratory i inspiracje, np. w przypadku książki można zaoferować wersję z miękką lub twardą okładką oraz wersję fizyczną lub elektroniczną.
  4. Template można personalizować, czyli design sklepu może zostać dostosowany do Twojej strategii marketingowej i odpowiedniej identyfikacji wizualnej.
  5. One Page Shop można stosować jako dodatkowy sklep w panelu administracyjnym IAI-Shop.com. Wystarczy połączyć go z istniejącym sklepem wielotowarowym, bez potrzeby osobnej realizacji zamówień czy integracji, np. stanów magazynowych. Takie rozwiązanie wspiera procesy logistyczne w firmie, ponieważ oba sklepy mogą korzystać z jednej kolejki zamówień i listy towarów do spakowania, czyli z wbudowanego w system WMSa.

One Page Shop to skuteczny sklep internetowy

One Page Shop to narzędzie marketingowe nastawione na jeden cel, czyli na sprzedaż jednego produktu. W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów internetowych zawiera mało treści i nie posiada kategorii produktowych. Proces zakupowy w takim sklepie jest możliwie najkrótszy, co sprawia, że klient łatwo i szybko dokonuje zamówienia. Ze względu na swoją konstrukcję i przystosowanie do mobile One Page Shop traktowany jest jako element strategii marketingowej.